A szerelemnek számos hatása lehet az életünkre. „Úgy érezhetjük, hogy tele vagyunk energiával, egészségesebbnek hisszük magunkat, enni is alig tudunk, mosollyal vágunk neki minden napunknak, mintha fél méterrel a föld felett járnánk” – magyarázta dr. Caroline Leaf ideggyógyász. Szerinte a szerelem érzése az agyunkban és általában a szervezetünkben azt az érzést válthatja ki, hogy jól vagyunk – köszönhetően a különböző, a párkapcsolat miatt felszabaduló vegyi anyagoknak, amik kiváltják bennük az euforikus, energikus kedélyállapotot. Nem beszélve arról, hogy szinte folyton csak a másikon jár az eszünk. Ez egy különleges időszak, nem csoda, hogy változásokat hozhat az életünkben: ilyen meglepő változások történnek az agyunkban, amikor elkezdődik a párkapcsolat.
Függővé válunk: a felszabaduló dopamin hatására alig várjuk, hogy találkozzunk a másikkal, hogy halljuk a hangját, lássuk az arcát.
Rózsaszín szemüveg: nem vesszük észre a másik hibáit, még ha azok egyértelműek, akkor sem.
Elkezdünk kötődni: többek között az oxitocin hatására, mert biztonságban érezzük magunkat.
Aktívabb agyi tevékenységek: különösen a nők körében jellemző, különös tekintettel az ösztönökre, a figyelemre, a memóriára, valamint a képzeletre.
Javulhat a fájdalomtűrő képességünk: az intenzív szerelem érzése a kutatások szerint segíthet abban, hogy jobban bírjuk a fájdalmat.
Forrás: ridikul.hu